Yusuf Kısa / Dolandırıcı Yusuf Kısa Kimdir?

Yusuf Kısa

Yusuf Kısa ‘ dan kısaca bahsetmek gerekirse Yusuf Kısa 1977 tarihinde Kıbrıs’ta doğdu. 6 yaşına kadar ada hayatı süren Kısa 1983 yılında Londra’ya taşındı. Üniversite eğitimini başarıyla tamamlayan Yusuf Kısa 2003 yılında Cambridge Üniversitesinden mezun oldu.

Yusuf Kısa Dolandırıcı

yusuf kısa , yusuf kısa kimdir , yusuf kısa kktc

Yusuf Kısa hakkında bir çok dolandırıcı haberleri var. Onlardan birini paylaşmak istiyorum;

Türkiye’de etkinlik gösteren KİOS Shipping Agency şirketinin sahibi Kerem Düzgün, GİFA Şirketi ile Yeni Bakış gazetesi sahibi Yusuf Kısa ile ilgili KKTC Ankara Büyükelçiliği üstünden KKTC Başsavcılığı’na suç duyurusunda yer aldı.
Türkiye’de denizcilik pazarında etkinlik gösteren KİOS Shipping Agency şirketinin sahibi Kerem Düzgün, GİFA şirketinin sahibi Yusuf Kısa ile ilgili20 Ekim, 2017 tarihinde KKTC Ankara Büyükelçiliği üstünden KKTC Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu
Düzgün, KKTC Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusunda, Yusuf Kısa’nın Londra’daki HSBC bankasından şirketine 5 milyon Euro kredi temin edeceğine değin kontrat imzaladığını, “HSBC bankasında kredi hazır” diyerek de kendisinden 200 bin TL komisyon parası aldığını , fakat ne var ki HSBC bankasına bu tür bir müracaat yapılmadığını da öğrendiğini belirtti
Yusuf Kısa doğrulusunda dolandırıldığını ifade eden Düzgün, “dolandırıcılık kapsamında” Yusuf Kısa ile ilgili suç duyurusunda yer aldı.
Suç duyurusunda şu şekilde deniliyor;
“Firmamız gelinen bu noktada en azından büyük zorluklarla bir araya getirip toparlayabildiği, GİFA holding adlı firmaya kaptırmış bulunduğuparasının geri iadesini istemekte ve adı geride bıraktığımız firma ile ilgilidolandırıcılık kapsamında suç duyurusunda yer almaktadır.

Yusuf Kısa hakkında yazdığımız diğer yazıları okumak için tıklayabilirsiniz 🙂

yusuf kısa , yusuf kısa kimdir , yusuf kısa kktc