Yusuf Kısa, KİOS Şirketi’ni de dolandırdı

Yusuf Kısa Haberleri

“İstediğiniz krediyi sağlayacağım” diyerek işadamlarından sigorta ve komisyon adı altında yüklü paralar alan GİFA Şirketi’nin sahibi Yusuf Kısa, KİOS Denizcilik ve Gemi acenteliği Tic.
Ltd.
Şirketini de 200 bin TL dolandırdı
Türkiye’de denizcilik pazarında etkinliğe gösteren KİOS Denizcilik ve Gemi Acenteliği Tic.
Ltd.
Şirketi yaptığı izahta Yusuf Kısa’nın sahibi bulunduğu GİFA Şirketidoğrulusunda 200 bin TL dolandırıldıklarını izah etti.
KİOS ŞİRKETİNİN AÇIKLAMASI
1997 seneninden bu yana denizcilik pazarında kendisi ayakları üzerindedurmaya gayret gösteren bir şirketiz.
Şirketimiz Kios Denizcilik ve Gemi Acenteliği Tic.
Ltd.
Şti., senede ortalama 12 Milyon TL ciroya sahiptir ve Amerika orijinlidünyanın en büyükleri arasında bulunan çelik yapımcısı ve satıcısı olan U.S.
Steel (United State Steel) Corporation’‘un Türkiye genel acenteliğinigerçekleştirmektedir.
Firmamız bu sene şubat ayında Fransız Sarl Baccad firması ile ekteayrıntılarını verdiğimiz İspanya – Cezayir limanı arasında çimento taşıması inşa etmek üzere sözleşmeyi imza atmıştır.
Sözleşme 2.5 sene sürecek ve her sene ortalama 4 milyon ABD Doları kar bırakmaktadır ve sözleşmenin toplam kıymeti ise 21 Milyon Dolar’dır.
Taşımanın her ne kadar ülkemizle alakası olmasa da, taşımaları firmamızgerçekleştireceği içersinde tahsilatlarımız fatura karşılığında ülkemizdetespit edilen banka adına gelecektir.
Yani 2.5 sene içersinde ülkemize 21 Milyon Dolar para girişi sağlayacağız ve bununla istihdam yaratacaktık.
Şirketimiz bünyesine gemi satın alarak bu taşımaları kendisi öz mal olan gemisi ile yapacak ve paranın ülke içersinde kalmasını sağlayacaktı fakatne yazık ki, ülkemizde tespit edilen hiçbir banka bizlere bu iş içersindekredi vermeyi bırakın herhangi bir ciddiyet bile göstermemiştir.
5 MİLYON EURO KREDİ
Ülkemizde 5 maaş finansman arayışımız her seferinde negatiftamamlanmış ve şirketimiz bu kontratı kaybetme noktasına gelmiştir.
Son bir deva olarak elimizdeki bütün belgeleri vatan dışından finansmansağlamak üzere muhtelif kuruluşlara göndermiş, bunlardan biri olan Kıbrıs orijinli GİFA Holding (Sahibi Yusuf Kısa) ile İngiltere Londra’daki HSBC bankasından 5 Milyon Euro kredi tahsis edilmesi üstüne ön kontratyapılmış ve %1 komisyonları yeniden bu firmanın Ziraat Bankası, Lefkoşe şubesi hesaplarına yatırılmıştır.
Ancak bu firma para hesaplarına geçer geçmez, hiçbir şekilde sözlü/yazılı bizlere geri dönüş yapmamakta, tarafımıza bu işin hangi evredebulunduğu konusunda de herhangi bir bilgi/belge sunamamaktadır.
DOLANDIRILDIK
Ve yeniden şirketimiz kendisi çabaları ile Londra daki HSBC bankasına elinde tespit edilen referans numarası ile de bu tür bir kredininmevzubahis olmadığını ve bu firma doğrulusunda kendilerine herhangi bir müracaat bile yapılmadığını teyit ettirmiştir.
Dolayısı ile esasen kısıtlı imkanlarla hareket edebilen firmamız bu firmaya 200.000 TL para kaptırmıştır.
Elbette ki, kimse bizlere bu parayı zorla ödetmedi fakat emelimiz busözleşme bedeli olan 21 Milyon Doları ülkemize getirmekti ve bu kontratın karı ile gemi satın alarak asgari gemi ve kara dahil toplam 25şahsa henüz istihdam yaratmaktı.
Efendim, gelinen bu noktada küçük ölçekli olduğu halde bütün şeffaflığı ile her sene derli toplu vergisini (Yıllık minimum 120 Bin TL) ödemekte olan firmamız denizcilik sektörü içersinde böylesine büyük sayılacak bir kontratı yapmak üzere ülkemizdeki bankaların anlaşılmaz tavrı hasebiyleherhangi bir finansman sağlayamamıştır.
Kontratımız daha iptal olmadı fakat yukarıda sizlere arz ettiğimiz hallerkapsamında bu kontratı yapmak olanağı ne yazık ki bizlere verilmemiş, istihdam konusunda düşüncelerimiz ülkemizdeki bankalardan nezdindemukabil bulmamıştır.
Firmamız gelinen bu noktada en azından büyük zorluklarla bir araya getirip toparlayabildiği GİFA Holding adlı firmaya kaptırmış bulunduğuparasına kavuşmayı istemektedir.

yusuf kısa , yusuf kısa kimdir ? , yusuf kısa dolandırıcı , yusuf kısa kktc

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*